Jaluzi kelimesine karşı bazı kesimler yabancı olsa da aslında çoğu kişinin bildiği ve kullandığı bir araç gereçtir. Sözlük anlamı olarak “Şerit şeklinde ince bir metal ya da plastik malzemeden yapılmış, tül ya da perde amacı ile kullanılan, dışarıdan görülmeye imkân vermeyen ancak dışarıyı görmeyi mümkün kılan bir pencere kapama gereci.”

Güneş ışınlarına karşı solmaması ve deforme olmaması için çoğunlukla metal malzemeden üretimi tercih edilen jaluzinin ahşap ya da plastik formaları da bulunmaktadır.

Perde ve tül işlevi gördüğünden dolayı perde ve tül kadar kirlenebilen jaluzinin temizliği oldukça önemlidir.

Formundan dolayı fazlaca toz tutan jaluzi, düzenli aralıklar ile temizlenmelidir. Bu konuda evde günlük temizliklerin dışında profesyonel yıkama firmalarında yardım almak önemlidir. Yapısı itibari ile nazik bir perde olan Jaluziyi emin ellere teslim etmenizi öneririz.

Kullanışlı olması ve şık tasarımı sebebi ile günümüzde oldukça sık tercih edilen bir perde modelidir. Oldukça basit kullanıma sahip olan jaluzi perde sayesinde tül ve perde ikilisinin oluşturduğu karmaşadan kurtulmak mümkün hale gelmiştir.

Yatay şeritlerden oluşan perde görev gören jaluziler için kurulum, temizlik ve onarım gibi işlemler için profesyonel firmalardan yardım almak gerekmektedir.

Jaluzi temizliği konusunda uzman firmalar arasında zirve konumda yer alan Detay Halı Yıkama, sizlere profesyonel bir hizmet sunmak için çalışmalarına devam etmektedir. 2005 yılından itibaren yıkama hizmeti sunan Detay Halı Yıkama, gelişen günlük yaşama ve ihtiyaçlara ayak uyduruyor, hatta kullandığı teknoloji ve uyguladığı yöntemler ile sektöre yön veriyor.

Ahşap, plastik, alüminyum ve metal malzemeden üretilen jaluzilerin temizliğinde farklı yöntemler kullanılabilir, zira ham maddeye zarar vermemek gerekmektedir. Ev içerişinde, bina dışı pencerelerde, işyerlerinde ya da birçok alanda kullanılan jaluzilerin temizliğinde kullanılan yöntemlerin başında silme yöntemi gelmektedir.

Tozu alınan jaluzilerin fırça yardımı ile temizlenmesi aşamasında yağ ve kirden arındırılması gerekir. Alüminyum malzemeden üretilen jaluzi perdelerin temizliğinde ise mutlaka sökülerek yıkanması işlemi gereklidir. Deforme olmaması amacı ile nazik bir jaluzi temizliği için Detay Halı Yıkamadan yardım alabilirsiniz.

Jaluzi Temiziliği Etiketler