Vileda temizlik şirketi bir alman aile şirketi olan Freudenberg Group altında Freudenberg Ev ve Temizlik Çözümleri GmbH(FHCS) tarafından yönetilmektedir. Dünya üzerinde 30’dan fazla ülkede üretim ve çok daha fazla ülkeye ihracat yapmaktadır. Türkiyede https://www.vileda.com/tr/ web sitesi üzerinden detaylı bilgilerine ulaşabilirsiniz.. Vileda ismini duyduğunuzda kafanızda canlanan ürünler Vilede firmasının sektöründeki tescilli markalardan birisi olduğunu göstermektedir. Ev hanımları arasında Vileda olarak anılan paspaslar Vileda şirketinin ev temizliğini kolaylaştırmak için yaptığı inovasyonlardan birisidir. Dünya büyük buhranı yaşarken Freudenberg şirketi deri ürünler üretmekteydi. Ancak hammadde bulma zorluğu ve deriye olan talebin azalması ile Dr. Carl Ludwig Nottebohm geliştirdiği suni lateks deri ile Freudenberg Group’a yepyeni bir kapı araladı. Viledon ismi verilen bu malzeme Almanca wieLeder yani “deri gibi” sözcüğünden türetilmiştir.

Freudenberg Group önce cam silme bezi üreterek büyük bir başarı elde etti. Ardından Glitzi süngeri ve yer paspası ile piyasayı salladı. Vileda şirketi ayarlanabilir saplar, paspasların eğilmeden sıkılmasına imkan tanıyan yenilikler, mop gibi geliştirdiği tekniklerle sadece piyasada yükselmiyor aynı zamanda temizlik alışkanlıklarının değişmesine sebep oluyordu. Günümüzde birçok ülkede oluşturduğu Ar-ge ekipleri sayesinde temizlik sektöründe en önemli gelişmelere imza atmaktadır. Vileda şirketi temizlik anlayışımızın bu denli kaliteli olmasında çok önemli bir rol oynamıştır. Daha önce temizlenmesinin mümkün olmadığı ya da temizlik sonrası leke kalması gibi doğal karşılanan durumların ortadan kalkmasını sağlamıştır. Bugün sahip olduğumuz hızlı ve güvenilir temizlik anlayışını bu Alman şirketine borçluyuz.

Vileda son yıllarda gelişen teknolojisi ile endüstriyel temizlik gereçlerinde de olağan üstü yenilikler yapmaktadır. Mikro fiber teknolojisine yaptığı yatırım sayesinde temizlik işlerinde devrim ikinci bir devrim yarattı. Günümüzde temizlik işlerinin en çok tercih edilen bezleri mikrofiber bezlerdir. Mikrofiber yalnızca bez olarak değil paspaslar için de kullanılarak yüzey temizliğinde daha etkili çözümler alınmasını sağlamıştır. Böylece yüzeyde toz kalması gibi durumlar yaşanmamaktadır. Mikrofiber bezler kiri tutar ve durulanırken kolayca üzerinde atarlar. Bu sayede temizlik işleriniz daima temiz olur. Kirli paspasla temizlik yapmanın gerçeğe gözü kapatmak dışında bir etkisi bulunmamaktadır. Bu yüzden Vileda mikrofiber paspasları ile temiz bir temizlik imkanı sunmaktadır.