Sağlıklı ve kaliteli bir yaşam için yaşanılan mekanların temiz ve hijyenik olması gerekir. Bu noktada kullanılan tüm ürünlerin doğru ve düzgün bir biçimde belli periyotlar ile temizlenmesi büyü önem arz eder. Nitekim gerek evlerde gerek muhtelif türden işyerlerinde zeminde kullanılan bir ürün olan halının da belli periyotlar ile temizlenmesi gerekir. Günümüzde insanlar son derece yoğun bir biçimde çalıştığı için kendilerinin  halı yıkama işine ayıracak yeterli düzeyde zamanları yoktur. Bu yüzden de bu alanda profesyonel olarak hizmet veren firmalara halı yıkama yaptırmaktadır. Halıların yıkanması son derece incelikleri olan bir iştir. Halının türüne göre halı yıkama yapılması ve halıya en ufak bir zarar verilmemesi gerekir. İşte bizim firmamız da uzun yıllardır sektörde olan bir firma olarak son derece profesyonel bir biçimde halı yıkamayı gerçekleştirir.

Firmamız halı yıkama alanında tam anlamı ile lider konumundadır. Yedi gün yirmi dört saat halı yıkama hizmeti verir. Her türlü hem el dokuma halılarını, hem fabrika halılarını aynı özen ve titizlikle yıkar. Halıya hiçbir biçimde zarar verilmez. Halı yıkama alanında hizmet veren personeller alanında eğitimli, donanımlı ve yetkin olan kişilerdir.

Halı yıkama işlem adımlarımız şu şekildedir: Öncelikli olarak halı ya da halıların  müşteri adresinden  teslim alınması. İkinci adım olarak alınmış olan halıların ya da halının  çlçülerinin belirlenmesi. Bu adım son derece önemlidir. Halının ebadına uygun bir biçimde halı yıkama yapılır. Aynı şekilde halının türü de bu aşamada belirlenir. Buna göre yıkama malzemeleri ve ekipmanları belirlenir. Bu adım da geçildikten sonra türü ne olursa olsun her bir halı özel olarak  toz arındırma makinesi ile tozdan arındırılır. Böylece ilk işlem yapılır. Bunun akabinde halı türüne göre doğru ve uygun malzeme ile ıslatılır. Yumuşamış olan halı da artık özel halının türüne uygun fırça ile  fırçalama yapılır. Bir sonraki aşamada  halının sıkılması gelir. Halı sıkıldıktan sonra  saçak yıkama kurutma ve son kontroller yapılarak müşteriye verilen termine sadık kalınarak halı ya da halıları teslim edilir.

 

Halı Yıkama Etiketler