Koltuk ve oturma grubu temizliği çoğu kişi tarafından silerek yapılmaya çalışılıyor. Ancak bu, etkili temizlik konusunda kesinlikle çözüm değildir. Silerek oturma grubu temizleme işlemi yapıldığında, yüzeydeki kir ve lekeler kumaşın içine doğru itilecektir. Bu nedenle en iyisi, işinin uzmanı bir firmadan destek almaktır.

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte oturma grubu modelleri de çeşitlendi. Her ürünün kumaşının ve tasarımının farklı olması da, temizlik esnasında ekstra dikkat etmeyi gerektiriyor. Zamanla insan sağlığı için zararlı bakterilerin biriktiği oturma grupları, ancak teknolojik cihaz ve malzemelerle ideal şekilde temizlenir.

Profesyonel oturma grubu temizliği, koltukların hem içini hem de dışını derinlemesine temizlenerek steril şekilde kullanılması için verilmektedir. 

Oturma grubu temizliği için işlemlere başlanmadan önce kumaşının yapısı incelenir. Kumaş yapısına göre kullanılacak deterjanlar seçilir ve varsa çıkmayan lekeler belirlenir. İşlemden olumlu sonuç almak ve zamanı verimli kullanmak için öncelikle koltukların üstü süpürülür, tüm toz ve kirlerden arındırılır. Sonrasında yıkama aşamasına geçilir, kumaş üzerindeki lekelere uygun yöntemlerle müdahale edilir ve kumaşa zarar vermeyecek ekipmanlarla temizlik işlemi yapılır.

Detaylı oturma grubu temizliği hizmetleri kapsamında püskürtme, fırçalama ve emme gibi uygulamalar gerçekleştirilir. Sanayi tipi makinelerle yapılan oturma grubu temizleme işlemleri sonrasında koltuklarda herhangi bir deformasyon oluşmaz. Tam aksine derinlemesine temizlenmiş, üzerindeki tüm kirlerden ve zararlı mikroplardan arınmış, sanki yeni alınmış görünümüyle yaşam konforunu yükseltici bir hizmet alınmış olur. 

Oturma grubu temizliği gerçekten ciddiyet gösterilmesi gereken bir iştir. Geçici çözüm sunacak şekilde toz alma işlemini belki her gün yapıyorsunuz ancak kalıcı oturma grubu temizliği için daha detaylı işlemler yapmak gerekir. Bunun için de özel deterjanlar ve şampuanlar kullanılır.

Bitkisel içerikli deterjanlar arasından, koltukların kumaşına en uygun malzeme tercih edilir. Malzeme seçimi kadar oturma grubu temizleme uygulamaları da önem taşımaktadır. Kullanılan malzemelerin, kumaşın her tarafından eşit şekilde yayılması, yumuşakça yapılan fırçalama işlemi ve varsa inatçı lekeler için yapılacak müdahalelerin hepsi, profesyonel oturma grubu temizliği hizmetleri kapsamındadır. Koltuklarınızın zarar görmeden sağlıklı ve hijyenik şekilde temizlenmesini istiyorsanız, size hayatınızı kolaylaştıracak çözümler sunan kaliteli firma hizmetini siz de deneyimleyebilirsiniz.

Oturma Grubu Temizliği Etiketler