Halı kenarlarına overlok çekim hizmeti yıllardır hiç bitmeyen bir ihtiyaçtır. Özellikle özel kesim ölçülerdeki halılarda sonradan kesim olduğu için kenardan sökülmeler yaşanabilmektedir. Bunun önüne geçmenin en iyi yolu ise overlok çekimidir. En iyi halı yıkama hizmeti veren firmamız halı kenarına overlok çekme konusunda da aradığınız kaliteli hizmeti vermektedir. Halılarınızı yıkamaya verdiğinizde overlok çekimini de firmamıza kolayca yaptırabilirsiniz.

Overlok çekim hizmetinde en kaliteli hizmeti veren firmamızda sorunsuz bir şekilde eğrilikler ve hatalar olmadan overlok çekimi yapılmaktadır. En uygun fiyatlarla halı kenarı overlok yaptırmak için firmamıza başvurabilirsiniz. Halı, halıfleks, yolluk ve paspaslarınıza overlok çektirmek için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir. Kapınıza kadar gelerek halılarınızı alıyor yıkama ve overlok hizmetini sunuyoruz.

 

Çürümüş, yıpranmış ya da eskimiş halılar için sunulan overlok hizmeti, çok uzun yıllardır uygulanıyor. Günümüzde ise temizlik firmalarının hizmet kapsamının genişlemesiyle, halı yıkama hizmeti sağlayan firmaların overlok yaptığını da görüyoruz. Overlok hizmeti, halıların rengine ve desenine göre uygun ipten, halılarda zamanla oluşan deformasyonu telafi etmek için yapılır. İşlemler yapılırken, farklı birçok uygulama gerekebilir. Kilim ve halı gibi ürünler, özel makinelerle overlok uygulamaları sonrasında ilk günkü kalitesiyle kullanıma sunulur. Alanında uzman kişiler, overlok işlemlerini kontrollü şekilde gerçekleştirir. Profesyonel firma bünyesinde gerçekleştirilen overlok çalışmaları, herkese ihtiyacı doğrultusunda yapılır. Eğer halı, kilim ve deforme olmuş kıyafetleriniz varsa, overlok işlemleri için uzman firma desteği alabilirsiniz. 

Overlok işlemleri en çok halılara uygulanır. Bununla birlikte kilim ve kıyafetlere de ihtiyaç halinde uygulama yapılabilir. Çünkü bu tür eşyaların uzun kullanım süreci sonunda deformasyona uğraması kaçınılmazdır.

Halıların, evlerin en önemli eşyaları olduğunu düşünürsek, zamanla zarar gören bölgeleri için overlok hizmeti almak faydalı olacaktır. Genel anlamda birçok halı türüne overlok işlemleri uygulanabilir. Ancak shagy gibi kalın halı türlerine overlok işlemleri uygulamak zor olabilir. Firma uzmanlığı ve kalitesi bu noktada kendini gösterecektir. Halıların overlok uygulaması için uyumlu olup olmadığını ya da hangi işlemin uygulanması gerektiğini, ancak işinde uzman bir firma bilebilir. Halı overlok çalışmaları üstün kaliteli teknolojik cihazlarla daha iyi yapılabilir. 

Yüksek performanslı overlok işlemleri halıların ve kilimlerin tarzına uygun çalışmalar bütünü şeklinde gerçekleştirilir. Özel ölçüler varsa ölçülere göre kesim yapılarak overlok uygulanır. Çift taraflı overlok uygulamaları, daha iyi sonuç vermektedir. Halı yıkama hizmetlerindeki hassasiyet, overlok işlemlerinde de kendini göstermektedir. Halı kenarı overlok işlemleri, kesinlikle halıların rengine uygun ipliklerle yapılır.

Halıların yıpranmış görünümleri, yapılacak profesyonel işlemlerle yeni alınmış gibi bir görünüme kavuşturulacak şekilde giderilebilir. Günümüzde halıların kalite ve desenleri çok değişken olduğundan, overlok uygulamaları da halıların kalitesine uygun malzeme ve ekipmanlarla yapılır. Kaliteli iplik kullanımı, uygun overlok metodu ve profesyonel makinelerle yapılacak overlok çalışmaları sonucu halılar, ilk günkü kalitesiyle kullanılabilir hale getirilir.

Overlok Etiketler