Gündelik yaşamda insanların kullanmakta olduğu çok değişik türden ürünler bulunuyor. Bazıları bunların temel gereksinim iken bazıları ise ihtiyaç odaklı olan ürünlerdir. Yatak da her yaşta, kadın erkek herkesin kullanmakta olduğu ürünlerdir.  Çok değişik yatak türleri  vardır. Kış için olanlar yaz için olanlar gibi çok değişik türden yataklar vardır. Yine ayrıca tek kişilik yataklar, çift kişilik yatakar çocuk yatakları gibi çok değşik seçenekler yer almaktadır. Aynı şekilde içinde kullanılan malzemeler de farklılıklar gösterir. Yani özetle kapsam son derece geniştir. Bir de tamamen el yapımı olan halılar vardır. Her ne tür olursa olsun kullanıldıktan bir süre sonra kirlenirler. Bu durumda da işin içine daha sağlıklı daha hijyenik bir uyku için  yatak yıkama olgusu girer.

Kişiler eskiden yataklarını evde kendi olanakları ile yıkar iken bugün artık bu konuda  ülkemizin değişik yerlerinde bu alanda hizmet veren kurumlar vardır. Başkent Ankara  ilinin değişik yerlerinde bu alanda hizmet veren  yatak yıkama firmaları vardır. Özellikle kentin tam merkezinde yer alan çok önemli  firmaların yer aldığı Çankaya  kenti bu alanda tam anlamı ile lider durumundadır. Bu güzide kentte irili ufaklı çok sayıda yatak yıkama firmaları vardır. Bu firmalar başta Çankaya olmak üzere tüm yakın mıntıkaya hizmet veren firmalardır.  Alanında gerekli yetki belgelerine sahip profesyonel bir biçimde hizmet veren kuruluşlardır. Hepsinden güvenle hizmet alınabilir.

Yatak yıkama firmaları gün saat fark etmeksizin böylesi bir hizmet verir. Hepsi dünya normlarında çizgilerinden ödün vermeden hijyen ve temizlik kurallarına uygun olarak çalışırlar.  Müşteri yatak ya da yataklarını kendileri getirebileceği gibi istenmesi durumunda firmalar ekstra bir ücret talep etmeden yatakları müşterinin adresinden alabilirler.  Bu noktada tercih tamamen müşteriye kalmış durumdadır. Gelen yataklar önce incelenir. Ebadı, özelliği ve içinde kullanılan malzemesine, kumaşına göre kullanılacak olan malzemeler belirlenir. Akabinde yataklara kuru temizleme uygulanır. Varsa bu aşamadan sonra üzerinde olan leke giderilir. Leke de giderildikten sonra son sistem teknoloji ile yatak yıkanır. Kurutma işlemi ve son kontrolden sonra müşteriye yatak teslim edilir. Yatak yıkama fiyatları yatağın özelliğine göre değişir.

En uzun vakit geçirdiğimiz eşya dediğimizde aklımıza yatak gelmese de günde ortalama 8 saat ile en çok kullandığımız eşyalar yataklarımızdır. Yataklarda bu kadar uzun süre vakit geçirmemiz yatakların da kirlenmesine neden olmaktadır. Uyurken derimizden dökülen parçalar yatakların derinliklerine işlemektedir. Özellikle karanlık ve sıcak olan bu alanlarda mayt ve bakteri oluşumu engellenemez bir şekilde devam eder. Bakteri ve maytlar solunum yolu enfeksiyonları gibi ciddi sağlık sorunlarına yol açmaktadır.

Sağlıklı ve kaliteli bir uyku için yatak temizliği önemlidir. Belirli aralıklarla yatakların derinlemesine yıkanması ve içine işlemiş ve oraya yerleşmiş olan bakteri ve maytların temizlenmesi yeniden çoğalmalarını geciktirmekte ve sağlıklı bir uyku uyumanızı sağlamaktadır. Yatak yıkama hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi için firmamız ile iletişime geçmeyi unutmayın.

Yatak Yıkama Etiketler