Bahçelievler halı temizleme nasıl yapılır konusunda araştırmalar yapanlar kendi kısıtlı imkanları ile halı temizliği yerine daha profesyonel bir temizlik çalışması talep ederler. Periyodik olarak temizlenen halılar bile fazlası ile kirlidir. Temiz görünen halıların altında toz, kir ve pislikler olabilir. Profesyonel temizlik çalışmalarında daha bilinçli ve düzenli bir çalışma yapılır. Yapılan halı yıkama işlemleri ile daha temiz bir yaşam alanı elde edebilirsiniz. Özellikle alerjik hastalıkları olanlar için bu tür profesyonel temizlik çalışmaları çok önemlidir. Halılarınızın kullanım sürelerini artıran Bahçelievler halı temizleme işlemleri ile halılarınızın ilk günkü görüntüsünü koruması sağlanır.

Profesyonel Halı Temizleme Aşamaları

Bahçelievler halı temizleme nasıl yapılır alanında halıların özelliklerine, niteliklerine ve cinsine göre sınıflandırmalar yapılır. Sonrasında her türlü mikroorganizmalardan arındırılması için belirli aşamalardan geçerler. İlk aşama toz alma aşamasıdır. Bu aşamada halılar toz dolabında yabancı maddelerden, toz ve kumlardan arındırılır. Sonraki halı temizliği aşamasında ise dezenfekte havuzu yer alır. Halıların tamamen temizlenmesi için halılar ilaçlı havuza yatırılır. Bu işlemden sonra otomatik bant sisteminde el değmeden yıkama işlemi yapılır. Halılar bu aşamada mikroorganizamalara karşı etkili şampuanlarla temizlenir. Elektronik fırçalar kullanılarak halıların ön ve arkası dönüşümlü olarak temizlenir. Leke varsa bunlar için özel işlemler uygulanıyor. Sonrasında Bahçelievler halı temizliği sıkma işlemi gelir. Yıpranma ve yırtılma oluşmayacak şekilde halılar temizlenir. Kuruluma, germe, kalite kontrol ve en son aşamada paketleme yapılır.

Yıkaması Yapılabilen Halı Türleri

Bahçelievler halı temizleme nasıl yapılır konusunda halının türü çok önemlidir. Yün halılar üstün niteliğe sahip doğal bir elyaftan üretilir. Leke ve aşınmalara karşı fazla dirence sahip olmayan bu halılar için özel halı yıkama işlemi yapılmalıdır. Naylon halılar ise sentetik halı elyafına göre daha maliyetlidir. Küfe ve lekeye karşı oldukça dirençli olan bu modeller statik elektrik barındırmaz. Oldukça esnek ve dayanıklı olan bu modellerin temizliğinde uygun deterjanlar kullanılması çok önemlidir. Leke oluşumlarında özel işlemlere tabi tutulurlar. Polyester halılar ise naylon modeller kadar esnek olmasa da ağartıcı maddelerin kullanımında herhangi bir zarar oluşturmazlar. Bu nedenle halı temizliği işlemi yapılırken halının türüne göre temizlik programı yapılması çok önemlidir.

Bahçelievler Halı Temizleme Nasıl Yapılır? Etiketler