Bahçelievler halı yıkama firmaları son teknoloji cihazlar ile halıların temizliğini sağlamaktadır. Adresten teslim alınan halılar yine adrese teslim edilir. Halı temizliğinde zamandan ve yüksek faturalardan tasarruf imkanı sağlanır. Periyodik temizliklerle halının görüntüsü ilk günkü gibi kalır, ömrü uzar. Yapılan Bahçelievler halı yıkama işlemlerinde halılar türlerine göre farklı yıkama işlemlerine tabi tutulur. Yün ya da polyester ipliklerden üretilen halıların temizlik aşamaları farklı olmalıdır. Türüne göre yöntem ve malzeme seçimi ile halılarınızın ilk günkü kalitesinde temizlenmesi sağlanabilir. Yeterli donanımı, bilgi ve birikimi ile Bahçelievler halı yıkama şirketleri derinlemesine bir temizlik ile maksimum hijyen sağlar.

Profesyonel Halı Yıkamanın Önemi

Bahçelievler halı yıkama firmaları profesyonel halı yıkamanın çok önemli olduğunu vurgular. Yapılan araştırmalarda bir insanın bedeninden günde 1 ile 3 gram deri döküntüsü olduğunu gösteriyor. Ortalama büyüklükteki evlerde ise yılda 4 kilo toz oluyor. Bu tozlar alerjik hastalıklar başta olmak üzere pek çok hastalıklara neden oluyor. Evin girişi ve halılarında toplanan bu tozların profesyonel halı yıkama çalışmaları ile temizlenmesi yaşam alanlarında daha sağlıklı ortamlar elde edilmesine imkan verir. Akarlar tüm evlerde bulunan alerjan üreticileridir. Nemli ve sıcak ortamı seven akarlar halının taban bölümünde çok fazladır. Günlük temizliklerde ise bu kısma çok fazla ulaşılmaz. Daha teknolojik cihazlarla yapılan halı temizliği ile derinlemesine temizlik çalışmaları yapılır. Halılar daha sağlıklı bir şekilde kullanılabilir.

Halı Yıkama İşlemleri Nelerdir?

Bahçelievler halı yıkama firmaları halının türlerine göre farklı metotlar kullanarak temizlik işlemleri yapar. Halının özenli bir şekilde yıkanması ve temiz bir şekilde teslim edilmesi hedefi ile çalışmalar yürüten halı yıkama şirketleri özel şampuanlar kullanılır. Bu şekilde halının yıpranmasının önüne geçilir. Halı içine yerleştirilen lekeler ve kirler halıdan uzaklaştırılması içinde özel deterjanlar tercih edilir. Mikrop üremesini engelleyerek halının daha temiz ve ferah görünmesini sağlayan bu çalışmalarda son teknoloji ürünü makinalar kullanılır. Yıkama, durulama, leke çıkarma ve kurutma gibi aşamalardan geçerek halı yıkama işlemleri tamamlanır. Yılda iki kez profesyonel temizlikten geçmesi gereken halılarınızı bu şekilde daha uzun ömürlü ve hijyenik bir şekilde kullanabilirsiniz.

Bahçelievler Halı Yıkama Firmaları Etiketler