Ankara kenti için söylenebilecek çok şey var ve bunların başında kentin kendisine has semtlerinden de bahsetmek gerekir. Bunların en başında Balgat geliyor. Çok sayıda siyasi parti ve kamu kurumunun da olduğu otogara da yakın son derece ünlü otellerin de olduğu adeta başlı başına bir kent olan Balgat’ta irili ufaklı çok sayıda işletme semt sakinlerinin gereksinimlerine hitap ediyor.  Balgat halı yıkama firması da bunlar arasında son derece özel bir yere sahiptir. Çünkü bölgenin yapısı ve demografik özellikleri itibarı ile halı yıkama alanında hem otel tarzı turizm işletmelerinden, hem de semtte yaşayan insanlardan çok ciddi bir talep oluyor. Firmalar da bu beklentilere yanıt vermeye çalışıyor.

Balgat halı yıkama firması kesintisiz olarak tüm müşterilerine ev işyeri ayırt etmeksizin hizmet veriyor. Burada halı yıkama noktasında söylenebilecek bir diğer şey ise her türlü halının yıkandığıdır. Yani fabrika halıları, el dokuma halıları, kilimler halı yıkama  firmaları bünyesinde ayırım yapılmaksızın özelliğine uygun bir biçimde yıkanır. Yine halı ebatları da ister küçük olsun, ister büyük fark etmeksizin dünya normlarında son derece modern bir tesiste yıkanır. Eğer halılar üzerinde leke varsa onlar da en ufak bir iz kalmayacak biçimde giderilir. Halı yıkama dışarıdan kolay gibi görünse de son derece incelikleri olan özel uzmanlık isteyen bir iş türüdür. Her bir adımında incelikleri vardır.

Balgat halı yıkama firmasına müşteriler halı ya da halılarını getirebileceği gibi halı yıkama firması arandığı zama ekstra bir ücret alınmadan halılar müşteri adresinden alınır. Yıkandıktan sonra da yine ekstra bir ücret talep edilmeden halılar müşteri adresine teslim edilir. Halılar firmaya geldiği zaman öncelikli halının türünün ne olduğu belirlenir. Bunun akabinde hangi yıkama malzemelerinin kullanılacağına karar verilir. Kullanılan malzemeler çevre dostu olan malzemelerdir. Türü fark etmeksizin öncelikle kaba temizliği yapılır. Akabinde son derece temiz ve hijyenik bir ortamda yıkama yapılır. Yıkama sırasında leke varsa onlar da giderilir. Bu aşamadan sonra halının kuruması beklenir.  Son kontrollerden geçtikten müşteriye teslim edilir. Halı yıkama fiyatları da halının türüne ve metrekaresine göre değişir.

 

Balgat Halı Yıkama Etiketler