Ankara ilinde çok sayıda mahalle, semt ve ilçe yer alıyor. Bu semtler arasında öyle bir tanesi var ki her zaman için açık ara öne çıkan bir semt oluyor. Bunun da bu semtte yaşayanların çok iyi bildiği gibi çok farklı nedenleri bulunuyor. İşte o semt Balgat semtidir. Balgat aynı zamanda Ankara’ya Konya ve Adana tarafından girenlerin de yol güzergahındadır. Balgat  semtinde irili ufaklı çok sayıda işletme olduğu gibi siyasi partilerin ve kamu kurumlarının da yoğunluklu olduğu ve nüfus açısından da kalabalık olan yerleşim birimlerinden bir tanesidir. Nitekim o çok değişik işletmeler içinde Balgat koltuk yıkama firmaları başlı başına özel bir yer teşkil eder durumdadır.

Balgat koltuk yıkama firması kavramını biraz daha açmak gerekir ise koltuk yıkama üzerine hizmet veren yerlerdir. Her türlü eski yeni fark etmeksizin koltuk yıkaması yaparlar. Burada ister kadife kumaştan olsun, ister deri kumaştan olsun, her türlü kumaştan yapılan koltuğu yıkarlar. Yine koltuk yıkama alanında hem evlere hem de işyerlerine hizmet veren firmalardır. Buna istinaden de son derece geniş bir alanda kesintisiz olarak başta Balgat olmak üzere tüm yakın mıntıkada kamu kurumları da dahil hizmet verirler. Yine hizmet verir iken tek koltuk yıkaması yaptıkları gibi tüm koltuk takımlarını da yıkarlar. Bu noktada da herhangi bir kısıtlamaları yoktur. Mutlak müşteri memnuniyeti ile çalışırlar.

Balgat koltuk yıkama firmalarının nasıl çalıştığını da ifade etmek gerekir ise şu bilgiler verilebilir. Müşteriden koltuk ya da koltuklar alınır. Yıkama yapıldıktan sonra da koltuklar adresine teslim edilir. Burada firma termine uyum konusunda son derece hassastır. Koltuklar  koltuk yıkama firmasına getirildikten sonra öncelikli olarak kabası alınır ve kuru temizleme yapılır. Bunun akabinde koltuğun kumaşının özelliğine göre koltuğu yıkamak için en uygun olan malzeme seçilir. Bu malzemeler ile koltuğa hiçbir biçimde zarar vermeyecek biçimde koltuklar yıkanır. Akabinde kurutma işlemi gerçekleşir. Son kontroller yapıldıktan sonra da müşterinin adresine teslim edilir. Koltuk yıkama fiyatları da son derece uygundur. Kaç adet koltuk yıkandığı ve özelliğine göre fiyatlar değişir.

Balgat Koltuk Yıkama Etiketler