Çankaya halı yıkama için önemli detaylar bulunuyor.  Bu detaylara dikkat edilmediği taktirde istenmeyen mağduriyetler söz konusu olabilir. Evimizde olmazsa olmaz halılar hemen hemen her evde yerini alıyor. Özellikle son zamanlarda çeşitli modelleri ortaya çıkmış durumda. Her gün kullandığımız bu halılar rutin olarak temizlenmesi gerekir. Bu temizleme süreci için genellikle 6 ay önerilir. Bir halının temizliği ile ilgili detaylı bilgiyi ilk olarak halıyı satın aldığınız yere sorabilirsiniz. Bunun yanı sıra halı yıkama şirketleri ile çalışacaksanız bu doğrultuda firmaya halinin özelliklerini belirtmeniz gerekir. Çünkü ifade edeceğiniz bu unsurlar halının doğru bir şekilde yıkanmasını sağlayacaktır. Çoğu halı farklı modellerde olduğu için farklı yıkama şekilleri ve deterjanları kullanılır.  Bunlar doğrultusunda yıkanan halılar evlerin hijyen açısından oldukça önemlidir.

Ön Hazırlık ile Daha Etkili Temizlik

Halıların yıkanması ile ilgili birçok yöntem bulunur. Halı yıkama esnasında temizlik firmaları tarafından ön hazırlık gerçekleştirilir ve gerekli ekipmanlar temin edilir. Halı yıkama esnasında eldiven kullanılması önemli bir noktadır. Çünkü kullanılan kimyasallar ellerinize zarar verebilir. Mevcut halı evde de yıkansa firmada da yıkansa önemli olan mevcut kimyasal kalıntılarının kalmamasıdır bunun beraberinde güneşi çok fazla görmeyen bir noktada kurutulmalıdır. İyi bir şekilde kurumayan halılar üzerinde bakteri üretimi kaçınılmaz bir hal olur. Halıların çoğu saçaklı modellerdir bu saçaklı modellerde ise su ve deterjan her yere girmeyebilir. Bu durumda fırça ile temizlenmesi daha doğru bir seçenek olacaktır. Eğer halı yıkama esnasında bir temizlik makinesi kullanılacak ise deterjan kullanımı konusunda bilgi sahibi olması gerekir. Bu doğrultuda herhangi bir deterjan kullanılmaz. Makine için uygun bir deterjan tercih edilmelidir.

Özel Halı Yıkama Deterjanları

Çankaya halı yıkama için önemli detaylar bulunur. Halı yıkama esnasında kullanılan deterjanların birçok çeşidi vardır. Bu deterjanlar kimyasal ve organik olarak sınıflandırılır. Deterjan seçimi yapılırken Öncelikle kendi sağlığımızı ve halının türüne dikkat etmeniz gerekir. Bunun beraberinde günümüzde kullanılan bazı organik çözümlerde bulunmaktadır. Yapılan temizlik işlemlerinin yanı sıra halıları havalandırmak da oldukça önemlidir. Bu alanda detaylı bilgiyi tercih edeceğiniz halı yıkama firmasından öğrenebilirsiniz. Ancak kaliteli bir firma seçmeyi ihmal etmeyin.