Ülkemizin başkenti olan Ankara birbirinden güzel yerleşim birimlerinden oluşuyor. Onlar arasında son yılların en gözde mahallelerinden bir tanesi de Çukurambar’dır. Eğitim düzeyi yüksek belli bir kesimin yaşadığı bu mahallede irili ufaklı çok değişik türden başta kent sakinleri olmak üzere tüm yakın çevreye ve müdavimlerine hitap eden işyerleri vardır.Bunun dışında diğer mahallelerde olduğu gibi bu mahallede de hizmet odaklı olan firmalar yer alıyor. İşte Çukurambar koltuk yıkama firmaları da gerek evlerde gerek ise işyerlerinde koltuklarını olan ve sağlıklı hijyenik bir yaşam için yıkanmasını isteyen kişilere hitap eden koltuk yıkama firmalardır. Bu firmalar  Çukurambar mahallesinin çok değişik cadde ve sokaklarında yer alır.

Çukurambar koltuk yıkama firmalarına koltuklar başta kirlendiği için gelir. Nitekim belli periyotlar ile sürekli olarak koltukların zaten yıkanması gerekir. Bunun yanı sıra koltukların farklı nedenlerden ötürü lekelenmesi de koltuk yıkama gerektiren bir durumdur. Evde bu işin yapılabilmesi yeterli düzeyde olmayacaktır. Üstelik kimi zaman koltuk desenli ise renk kayıpları, desenlerin birbirine karışması gibi durumlarda ortaya çıkabilir. İşte koltuk yıkama firmaları tüm bu sorunları ortadan kaldıran, ilgili standartlara göre doğru malzemeler ile koltuk yıkaması yapan firmalardır. Çukurambar bölgesinin yapısına uygun olarak hizmet verirler. Bölgenin bu bağlamda tüm gereksinimlerine yanıt verirler. Mahallede bu alanda çalışan firmalar alanında tüm yetki belgelerine sahip kurumsal kimliği olan profesyonel olarak hizmet veren firmalardır.

Çukurambar koltuk yıkama firmaları hem evlere, hem de işyerlerine hizmet verirler. Hem tüm oturma grubu, hem bir tek koltuk yıkama yaparlar. Bu noktada herhangi bir sınırlamaları mevcut değildir.  Burada koltuk yıkama firmaları nasıl çalışır sorusunun yanıtını vermek gerekir ise kişilerde kurumlardan böylesi bir talep geldiği zaman müşteri ile belirlenen gün ve saatte ilgili adrese giderek koltuk ve/veya koltukları alırlar. Bunun akabinde firmalar kendi işyerlerine bu koltukları getirerek önce koltuğa kuru temizleme yaparlar. Sonrasında ise koltuğun kumaşına en uygun olan temizleme malzemeleri ile koltukları dünya normlarında yıkarlar. Son aşamada ise kurutma gerçekleşir. Son  kontrolleri yaptıktan sonra tekrar koltuklar müşteri adresine götürülür.

 

 

 

                                                             

Çukurambar Koltuk Yıkama Etiketler