Dekorasyon amaçlı olarak kullanılan çok sayıda ürün bulunuyor. Onlar arasında dünyanın her yerinde ve bihassa ülkemizde en çok kullanılan ürünlerin başında halılar geliyor. Halılar ağırlıklı olarak evlerde kullanılmakla beraber cafe, otel ve büro gibi işyerlerinde de kullanılıyor. Bu noktada da dünden bugüne bakıldığında halı konusunda son derece önemli bir gelişme yaşandığı görülüyor. Henüz teknoloji bu kadar ilerlememiş iken üretilen el emeği göz nuru olan el dokuma halısı bulunuyor. Bu halılar Hereke, Bünyan, Taşpınar gibi yerlerden olan halılar olabiliyor. Son derece özel ve hassas olan bu halılar da dönem dönem kirleniyor. Böylesi durumlarda da el dokuma halısı yıkama olgusu ister istemez devreye giriyor.

El dokuma halısı yıkama işi diğer standart olan fabrika halıların yıkanması ile kıyaslandığı zaman her aşaması son derece özen ve ayrı bir uzmanlık isteyen olgudur. O yüzden kişilerin ister evlerinde, ister işyerlerinde el dokuması halısı var ise el dokuması halı yıkama yıkama konusunda uzman ve kendini kanıtlamış olan firmalardan hizmet almalıdır. Nitekim bizim firmamız bu alanda en iyi olan firmaların başında gelmektedir. Özel olarak el emeği göz nuru olan halıların yıkanmasında işlem yapmaktadır. Bizde yıkanan el dokuması halılarda yıkanma sonrası en ufak bir renk kaybı ezilme, renklerin birbirine geçmesi gibi sorunlar hiçbir şekilde olmaz. O yüzden bu alanda bizden güvenle hizmet alabilirsiniz.

El dokuma halısı yıkama işleminin adımlarından da bahsetmemiz gerekir ise şu bilgileri net bir biçimde verebiliriz. Biz ne kadar eski tarihli olan halı olursa olsun onları da alarak özel bir biçimde yıkıyoruz. Halılar yine ister küçük ister büyük ebatta olan yıkama işlemi yapıyoruz. Müşterilerden bize böylesi bir talep geldiği zaman onun adresine giderek ekstra bir ücret talep etmeden halı ya da halıları alıyoruz. İsterse müşterilerimiz halıları kendileri de getirerek bize teslim ediyorlar. Sonra öncelikle halıyı iyice incelendikten sonra kullanılacak olan temizleme malzemelerini seçiyoruz. Bunun akabinde halıyı kuru temizleme işlemine tabi tutuyoruz. Bunun akabinde  üzerinde leke varsa onu özel bir yöntem ile çıkarıp yıkama adımına geçiyoruz.

El Dokuma Halısı Yıkama Etiketler