Ankara kenti değişimin ve devinimin hiçbir biçimde hız kesmediği bir kenttir. Sürekli olarak gelişen bu kentte nüfus da son derece kalabalık olduğu için çok değişik türden işletmeler vardır. İşte onlardan bir tanesi de   Kurtuluş koltuk yıkama firmasıdır.  Bu koltuk yıkama firması adından da görüleceği gibi Kurtuluş semtinde yer almaktadır. Kurtuluş Ankara ilinin merkezinde bulunan Çankaya ilçesine bağlı bir bölgedir. Sürekli olarak bir gelişim ve dönüşüm olmasına rağmen bölgede son derece yerleşik yıllardır bu bölgede yaşayan insanlar vardır. Detay koltuk yıkama da başta Kurtuluş halkı sakinleri olmak üzere yakın mıntıkaya hizmet veren bir kuruluştur.

Kurtuluş koltuk yıkama firması her anlamda dünya normlarında olan bir firmadır. Alanında uzman eğitimli ve donanımlı bir kadro ile hizmet veren profesyonel çizgisinden ödün vermeden çalışan firmalardır. Kesintisiz olarak haftanın her günü müşteri odaklı olarak koltuk yıkama işi yaparlar. Her türden koltuk yıkama aynı özenle ve titizlikle gerçekleştirilir. Tek bir koltuk yıkandığı gibi koltuk takımları da yıkanmakta ve bu noktada herhangi bir kısıtlama uygulanmamaktadır. Koltuk yıkama işi ücretsiz miktarı ne olursa olsun servis hizmeti tüm müşterilere sunulmaktadır. Bunun yanı sıra yerinde koltuk yıkama hizmeti de verilmektedir. Müşteriler ister ise kendi koltuklarını kendileri de adresimize getirerek teslim edebilirler. Bu noktada tercih tamamen müşterilerimize kalmış durumdadır.

Kurtuluş koltuk yıkama olarak firmamıza böylesi bir istemin gelmesi durumunda öncelikli olarak koltuk ya da koltuklar hakkında bilgi alınır. Bunun akabinde alınan bilgiye göre müşteri ile bir sözleşme imzalanır. Bunun akabinde belirlenen gün ve saatte koltuklar nerede yıkanacak ise orada süreç başlar. Her bir koltuk tek tek en ince ayrıntısına kadar kuru temizleme işlemine tabi tutulur. Akabinde üzerinde leke var ise leke giderilir. Bu aşamadan sonra sıra koltuğu yıkamaya gelir. Koltuğa uygun çevre dostu malzemeler ile koltuk yıkanır. Kurutma ve son kontroller yapılarak müşteriye teslim edilir. Son derece titiz bir çalışma yürütülür. Koltuk yıkama fiyatları ise koltuk başına ve koltuğun özelliklerine göre değişir.