Ankara kenti için çok şey söylenebilir. Kent herkesin çok iyi bildiği gibi hem başkentimiz hem de ülkemizin halen en büyük ikinci kentidir. Kent büyükşehir olduğu için irili ufaklı çok sayıda semt ilçe ve mahalleden oluşur. Onlardan bir tanesi de Oran mahallesidir. Oran Ankara merkezinde Çankaya ilçe sınırları içinde olan son derece elitist bir kesimin yaşadığı bir mahalledir.  Mahallede kent sakinlerinin beklentilerine yanıt verecek çok değişik türden işletmeler vardır. Onlar arasında    Oran halı yıkama firmaları da başlı başına önemli bir yer teşkil etmektedir. Oran mahallesinde irili ufaklı olan işletmeler ve evlerden halı yıkama konusunda çok ciddi halı yıkama talepleri ortaya çıkmaktadır.

Oran halı yıkama firmaları başta Oran mahallesi olmak üzere tüm bölgeye hizmet verirler. Firmalar müşterilerden gelen her türlü isteme yanıt vermeye çalışırlar.  Hem evlere, hem de her türden işyerine hitap ederler. Bu noktada tam anlamı ile hizmette sınır tanımadan çalışırlar. Müşteriler kendilerini aradıkları zaman onların adresine giderek yıkanacak olan halı ya da halıları alarak kendi halı yıkama firması alanına getirirler. Burada halının türünün de firmalar için önemi yoktur. Hem el dokuma halıları, hem de fabrika halıları büyüklüğü de ne olursa olsun yıkanır. Firmalar bu noktada son derece hassas bir biçimde evrensel boyutta hizmet verir. Halı yıkama firmaları mutlak müşteri memnuniyeti ile çalışırlar.

Oran halı yıkama firmaları halıları işyerlerine getirdikten sonra son derece profesyonel bir biçimde askıya asarak dünya normlarında soğuk sistem ile halının ön temizliğini yaparlar. Sonrasında halının cinsine, özelliğine, dokusuna uygun olarak halıları hem çevreye, hem de halıya zarar vermeyecek bir biçimde yıkarlar. Kullanılan yıkama malzemeleri çevre dostu olan malzemelerdir. Halılar yıkanır iken eğer halı üzerinde leke varsa leke giderilir. Halılar yıkanır iken renk kaybı olmaz. Renklerin birbirine karışması gibi bir durum olmaz. Yıkandıktan sonra pırıl pırıl yeni gibi bir görünüme kavuşur.  Son aşamada kurutma gerçekleşir. Halı yıkama fiyatları halının ebadına ve türüne göre değişir. Ödeme noktasında da müşterilere her türlü ödeme kolaylığı sağlanır.

Oran Halı Yıkama Etiketler