Ankara kentinin birbirinden farklı güzellikleri ve özellikleri olan yerleşim birimleri yer alıyor. Bunlardan bir tanesi kısaca Yıldız Hilal mahallesi denilen bögedir. Kavramı bilmeyenler için biraz daha açmak gerekir ise Ankara ilinin Çankaya ilçesinin Yıldız semtinde olan mahallelerden bir tanesi Hilal mahallesidir.  Lüks yerlerin olduğu bir yerleşim yeridir. Genelde gelir düzeyi yüksek insanlar bu mahallede yaşamakta ve bu da beraberinde farklı alanlarda farklı gereksinimleri ortaya koymaktadır. Zira mahallede aynı zamanda lüks işletmeler de vardır. Mahallede en çok iş yapan adreslerin başında Yıldız Hilal mahallesi koltuk yıkama firması gelmektedir.

Koltuklar bilindiği gibi  takım olabilir. Tek olabilir. Berjer olabilir. Kadife deri gibi çok değişik döşeme kumaşları da kullanılan  oturma yerleridir. Yıldız Hilal mahallesi koltuk yıkama firması da hem evlerde, hem işyerlerinde olan her türlü koltuğun yıkamasını aynı özen ve titizlikle dünya normlarında gerçekleştirir.  Detay Halı Yıkama başta Hilal mahallesi olmak üzere tüm yakın mıntıkaya aynı titizlik ve özenle hizmet verirler. Alanında gerekli tüm belgelere sahip olan bir firmadır. Yine bu alanda uzman ve deneyimli profesyoneller ile hizmet verirler. Koltuk miktarına bakmaksızın koltuk yıkama işi yaparlar. Bu noktada da müşteriye iki farklı seçenek sunulur. Koltuklar yerinde yıkanabileceği gibi ücretsiz servisler ile firma adresine getirilerek firmada da yıkanabilir.  Yine müşteri ister ise kendisi de koltuk ya da koltuklarını getirip bırakabilir.

Yıldız Hilal mahallesi koltuk yıkama firmasına müşterilerden böylesi bir istem geldiği gibi öncelikle yıkaması yapılacak olan koltuk ya da koltuklar ile ilgili bilgi alınır. Kaç koltuk yıkanacak, koltuğun kumaşı nedir vb. bilgiler alınır. Bunun akabinde koltuğun yıkanacağı yer belirlenir. Sonrasında müşteriye bir teklif sunulur. Teklif kabul edilip sözleşme imzalandıktan sonra da koltuk yıkama süreci başlar. Önce koltuklar son sistem teknoloji ile tozundan kirinden arındırılır. Akabinde üzerinde leke var ise o giderilir. Bir sonraki aşamada da koltuk koltuğa uygun seçilen malzeme ile yıkanır. Kurutma ve son kontrolden sonra da müşteriye teslim edilir.

Yıldız Hilal Mahallesi koltuk yıkama işlemleri için vakumlu makineler kullanılır. Bu şekilde derinlemesine temizlik sağlanır. Sürekli kullanılan koltuk ya da çekyat takımlarının sağlıklı ve ilk günkü görünümünde kullanım imkanı sunulur. Temizlik sonrasında %70 ile 80 arasında kuruma sağlanır. Koltukların kullanımı için birkaç saat beklenmesi ve iyice kurumadan kullanılmaması önerilir. Yılda bir kez detaylı koltuk yıkama işlemlerinin yapılması önerilir. Bunun için profesyonel destek alabilirsiniz. Kullanılan şampuanlar TSE standartlarına uygun olmakta ve insan sağlığı için zararsız malzemelerden oluşmaktadır. Kumaş cinsine göre kullanılan ürünler etkili temizlik sonuçları sağlar. Bu alanda Yıldız Hilal Mahallesi koltuk temizliği çalışmalarında temizlik tamamlandığında antibakteriyel özellik sağlanması için koltuklar ilaçlanarak vakumlanır. Bu şekilde daha sağlıklı kullanımlar elde edebilirsiniz.

Koltuk Temizliğinde Kalite

Yıldız Hilal Mahallesi koltuk yıkama işlemlerinde leke ya da çok kirli koltuklarda profesyonel temizlik için planlanan aşamalar bulunur. Öncelikle varsa leke için temizlik sağlanır. Lekeli bölgenin ideal bir şekilde temizlenmesi için uygun deterjan ve yumuşak fırçalama yapılır. Sonrasında kirli suyu çekmek için vakumlama yapılır. Ardından temiz su ile silinen koltuklar tekrar vakumlanarak hızlı kuruma ortamı hazırlanır. Tüm bu çalışmalar için Yıldız Hilal Mahallesi koltuk temizliği taleplerinde bulunabilirsiniz. Deri koltukların bakımı daha pratiktir. Dikkat edilecek olan nokta ise yoğun asit içeren temizlik maddelerinin kullanılmamasıdır. Hafif nemli bir bezle silme ve ardından kuru bir bezle kurulamak ilk günkü kalitesini uzun süre devam ettirecek bir koltuk temizliği olabilir.

Koltuk Temizleme Periyodu

Yıldız Hilal Mahallesi koltuk yıkama işlemlerinin kullanım yoğunluğuna bağlı olarak yılda bir ya da iki kez kullanılması önerilir. Ofis ya da sinema gibi alanlardaki temizliklerin ayda bir yapılması daha sağlıklı kullanımlar için önemlidir. Günlük bireysel olarak yapılacak temizliklerde bulunur. Süpürme işlemlerinde mutlaka koltuk ya da çekyatlar süpürülmeli ve tozlardan arınması sağlanmalıdır. Kullanım oranına ve koltuk kumaşına göre koltuk yıkama periyodu değişebilir. Genel olarak temizlik alanına bağlı olarak bir ya da iki saat içerisinde temizlik çalışmaları tamamlanır. Bu şekilde sağlıklı kullanımlar elde edilebilir, Yıldız Hilal Mahallesi koltuk yıkama temizliği ile profesyonel yıkama destekleri alabilirsiniz.